Informacja Administratora

Religia dla starszaków.

Jezus Zmartwychwstaje

Cel : Omówienie wydarzenia zmartwychwstania Jezusa oraz dziękczynienie za owoce zmartwychwstania. Moja drogie Przedszkolaki. Witam was wielkanocnym pozdrowieniem ,, Chrystus Zmartwychwstał ‘’ na które odpowiadamy ,, Prawdziwie Zmartwychwstał ‘’. To pozdrowienie nie tylko przypomina nam ostatnią niedzielę, którą świętowaliśmy Zmartwychwstanie Pana Jezusa . To pozdrowienie rozgłasza najważniejszą prawdę o Panu Jezusie – a mianowicie taką że ON ŻYJE !

ILUSTRACJA

** Przyjrzyjcie się ilustracji i zastanówcie się Co może przedstawiać ten obraz ? Kim są postacie z tej ilustracji?

Z jakiego powodu kobiety są zdziwione ? I co robi tam Anioł? Na te wszystkie pytania odpowie nam Ewangelia . **Chciałabym ażebyście ją dzisiaj obejrzeli. Poproście rodziców aby udostępnili wam film ,,Zmartwychwstanie Jezusa ‘’- https://www.youtube.com/watch?v=sC4o9AuysWw&t=1s

Tam znajdziecie wszystkie odpowiedzi na postawione wcześniej pytania

**Zmartwychwstanie Pana Jezusa to wydarzenie ,które wspominamy w sposób uroczysty podczas Świąt Wielkanocnych. To bardzo radosne święta bo spotykamy się razem , przyozdabiamy wiosennie  stoły , robimy pisanki , cieszymy się z koszyczka i polewamy się wodą, a także spożywamy wspólnie posiłek i składamy sobie życzenia. Na tym nasza radość jednak się nie kończy . Dla nas chrześcijan największa radością są słowa Anioła ,, Wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. NIE MA GO TU , bo ZMARTWYCHWSTAŁ jak zapowiedział. Z tego, że Jezus żyje cieszy się cała rodzina Bożą. Wszyscy przyjaciele Pana Jezusa .

Pokolorujcie ilustrację i zakończcie swoja pracę piosenką ,, Zmartwychwstał Jezus nasz Pan ‘’.

Zachęcam was abyście śpiewali tę piosenkę często ponieważ czas wielkanocny właśnie się zaczął. Dla nas przyjaciół Pana Jezusa to czas Radości. Uśmiechajcie się jak najczęściej i obdarzajcie uśmiechem najbliższych, aby ich serca napełnić radością – to zadanie dla bohaterów !!!! Powodzenia!!!!! Koniec zajęć. Pozdrawiam was cieplutko.

Szanowni Państwo Rodzice.

Dziękuję za pomoc w realizacji lekcji religii. Rozpoczął się czas wielkanocnej radości , pomóżmy dzieciom go odczuć i przeżywać. Pozdrawiam .

Z wyrazami szacunku Alina Zalewska, nauczyciel religii